Opublikowano Dodaj komentarz

5 sprawdzonych metod, aby przestać gubić rzeczy

Przez roztargnienie zgubiłeś już kilka telefonów i portfel, a ty zgubiłaś choć raz klucze do samochodu? Skończ z tym wreszcie. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Większość z nas przyznaje, że przynajmniej raz w życiu zdarzyło mu się zgubić jakiś drobny przedmiot osobistego użytku. Najczęściej gubimy klucze, ale zdarza się nam też zostawić gdzieś portfele czy telefon. Gubimy także dokumenty. Faktycznie wszystkie te przedmioty nie należą do największych, ale jednak są niezwykle ważne i zgubienie ich często powoduje poważne konsekwencje. Dziwi zatem, że tak często o tym zapominamy, a później pokutujemy za nasze roztargnienie, stojąc w długich kolejkach urzędowych w celu wyrobienia nowych dokumentów albo naprędce zamawiamy  ślusarza i wymieniamy zamki w drzwiach.

Masz dość takich sytuacji, nie wspominając już o kosztach, jakie w związku ze swoim roztrzepaniem musisz ciągle ponosić. Podpowiadamy, jak przestać gubić rzeczy. Mamy sprawdzone patenty.

Jak przestać gubić rzeczy?

Na co dzień warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Pozwolą ci one w łatwy sposób zapanować nad otaczającym cię chaosem i zabezpieczą twoje rzeczy przed kolejną stratą.

1. Klucze staraj się odkładać w domu zawsze w to samo miejsce

Dobrym miejscem jest wieszak tuż przy drzwiach wejściowych. Będą zawsze na widoku i nie będziesz musiała biegać po całym mieszkaniu w poszukiwaniu ich przed wyjściem na pilne spotkanie.

2. Zabezpiecz klucze w torebce

Prostym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie kluczy w torebce jest zamocowanie do nich specjalnej sprężyny. Dzięki niej klucze pozostaną zawsze w zasięgu ręki.

3. Telefon trzymaj w specjalnej kieszonce

Telefon także powinien mieć swoje miejsce. Odkładaj go stale do tej samej kieszeni, nie noś w ręku, żebyś w końcu o nim nie zapomniała i nie zostawiła gdziekolwiek. W domu kładź zawsze w tym samym miejscu, na przykład na stoliku z komputerem lub przy łóżku.

4. Wyrób sobie nawyk sprawdzania, czy masz portfel

Zgubienie portfela bywa wyjątkowo nieprzyjemne, a może być także niebezpiecznie, ponieważ jego zawartość to często nie tylko pieniądze, lecz także nasze wrażliwe dane zawarte w dowodzie osobistym i na naszych kartach kredytowych. Aby zadbać o ich bezpieczeństwo, zawsze sprawdzaj, czy a pewno schowałaś portfel do torebki po zapłaceniu za zakupy. Lepiej dwa razy sprawdzić na darmo niż nie zrobić tego w ogóle i zostawić go w sklepie.

5. Oglądaj się przed wyjściem, czy zabrałaś wszystko

Z korzyścią dla nas samych powinniśmy wyrobić w sobie nawyk sprawdzania za sobą miejsc, które opuszczamy. Odwrócenie się i spojrzenie na siedzenie w autobusie czy taksówce, trwa tylko chwilę, a może oszczędzić nam wielu kłopotów.

Gdzie najczęściej gubimy rzeczy?

W tych miejscach szczególnie pilnuj swoich rzeczy. Nieopatrznie zostawiamy je najczęściej:

  • w środkach komunikacji miejskiej,
  • na półce lub ladzie sklepowej,
  • w przymierzalni w sklepie,
  • w restauracji,
  • w bibliotece,
  • w banku.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *